Branda Baskı

Branda Baskı

Branda Baskı

Başta ışıklı ve ışıksız tabelalar olmak üzere, emlak afişlerinde, diğer afiş, pankart ve poster baskılarında tercih edilen branda baskı; dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü, estetik görünümü ile dikkat çeken bir baskı çeşididir.

Branda baskı esnasında kullanılan branda genellikle vinly yüzeydir ve bu yüzey; branda baskı işlemlerinin yanı sıra çadır, duvar kaplama ve dekorasyon amacıyla da kullanılabilir.

Branda baskı sırasında vinly malzemeden üretilen branda yüzey üzerine, dış mekan dijital baskı makineleri yardımıyla daha önce tasarlanan görsel basılır. Branda baskıların; kurulumu yani montajı da oldukça kolaydır. Branda baskıların fiyatları ise üzerine yapılacak olan dijital baskının modeline ve brandanın ölçü yani ebatlarına göre değişiklik gösterir.

Oldukça ekonomik olan branda baskıda kullanılan brandanın renginin beyaz olması; zaman geçtikçe afiş ya da posterinizin renginin solmasına ve kirlenmesine neden olabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak; reklam görsellerinizin ömrünü uzatmak adına branda baskıyı özenli kullanmanızı öneriyoruz.

Üzerine dijital baskı yapılan, afiş, poster olarak kullanılan branda baskılar; en az 2 yıl gibi uzun bir zaman dilimi boyunca kullanılabilir. Branda baskı yapılırken tercihinize göre dijital baskı, ploter baskı ya da serigraf baskı seçenekleri arasından bütçenize ve amacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Dijital baskı ile tasarlanan vinil baskı esnasında genellikle solvet bazlı mürekkep kullanılır. Bu mürekkebi püskürtmek suretiyle baskı yapan dijital baskı makineleri; aynı zamanda branda baskı amacıyla en çok kullanılan baskı teknolojisi olma özelliğine de sahiptir. Dijital baskı makinesi tarafından püskürtme yöntemi ile vinly yani branda üzerine işlenen mürekkep kısa bir süre içerisinde kurur. Böylelikle reklam, afiş ya da poster görseli de brandanın üzerine işlenmiş olur.

En kötü hava şartlarında bile formunu kaybetmeyen ve bir tanıtım aracı olarak kullanılabilen branda baskı fiyatları; brandanın kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Avrupa vinil yüzeyin kullanıldığı brandalar; Çin malı olan brandalara nazaran daha kullanışlı, daha sağlam ve dayanıklıdır. Yani bu brandaları 5 yıl kadar oldukça uzun bir zaman dilimi boyunca kullanabilirsiniz.

Kaliteli ve kullanışlı branda baskı satın almak; branda üzerine dilediğiniz görseli bastırmak için firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.